Boxer MLS (slave)
TECHNICAL SPECIFICATIONS
| WEIGHT | 2.0 kg |
|---|---|
| DIMENSIONS | 372 x 80 x 167 mm |
| MODE OF OPERATION | Slave |
| LAMP | Maxspid 1W SMT LED Lamp |
| MAINS SUPPLY | 230 Volts |
| MAINS FREQUENCY | 50/60 Hz |
| FITTING CONSTRUCTION | Electro galvanished steel with epoxy powder coating |
| DIFFUSER | Fire retardant moulded acrylic |
| LEGEND | LECTURE IN PROGRESS (Black legend and white background) other legend optional |
| MOUNTING | Wall or ceiling |
| CABLE ENTRY | Ø20mm K/O hole |
| Model | Lamp | |
|---|---|---|
| MLS/W5100 | 1W SMT LED | **White legend or white background |
| MLS/W5100 (2x4.5W) | 2x4.5W LED | **Red legend and black background |







